Aitan Lapsi esimene kümnend on aidanud teatrisse üle saja tuhande lapse

Täna saab kümne aastaseks heategevusfond Aitan Lapsi, mis pakub igale inimesele lihtsaimat võimalust osaleda heategevuses, vajutades taaraautomaadi kultuurinuppu.

Kümne aasta jooksul on inimesed teinud pandipakendeid tagastades annetusi enam kui 1,1 miljoni euro väärtuses ning teatri, muusika, kirjanduse, spordi ja kunsti elamusi on saanud nautida üle 170 000 lapse.

Üle Eesti on kõigil võimalik annetada 370 taaraautomaadis Eesti laste ja nende kultuurielamuste heaks. Ligi pooltele pakendiautomaatidele on paigaldatud täiendav nupp, millele vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendite tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, piisab vaid keskkonnasõbralikust tegevusest ehk pandipakendite tagastamisest.

„Tänaseks on Aitan Lapsi toel teatris käinud 110 643 last ja fond on panustanud 676 351 eurot. Ka teatrid on panustanud samas suurusjärgus summa, tehes piletitele allahindlust,“ ütles EETEALi tegevjuht Juta Saarevet. „Eesti Etendusasutuste Liitu kuuluvad teatrid õnnitlevad fondi ja tänavad neid kümneid tuhandeid inimesi, kes on sadu tuhandeid kordi pandipakendi summasid annetanud ja kinkinud laste kultuurielamusteks üle miljoni euro. Koos kasvatame tulevasi teatrisõpru ja nii tugevneb Eesti kultuuri vundament.“

Õpetajad või sotsiaaltöötajad saavad pärit laste teatrikülastuste toetamiseks minna Eesti Etendusasutuste Liidu kodulehele http://www.eeteal.ee/ , otsida menüüst “Aitan lapsi!”, tutvuda taotlemise korraga ja täita tellimuslehe.

“Heategevusfondi Aitan Lapsi ja Eesti Etendusasutuste Liidu koostöö on võimaldanud meeldejäävate teatrielamuste kaudu kujundada laste kultuuriarmastust ja keskkonnateadlikkust juba varases eas ja siinkohal suur tänu kõikidele koostööpartneritele ning annetajatele, kelle toel on see kõik võimalikuks saanud,” ütles Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

“Annetuste arv on aastatega märkimisväärselt kasvanud. Kui esimesel tegevusaastal kogusime annetustest ligi 40 000 eurot, siis eelmisel aastal juba rohkem kui 185 000 eurot. See on võimaldanud fondil lisaks panustada ka laste kunstitundidesse, lugemis- ja liikumisharjumuse kasvatamisse ning aidanud neil osa saada spordi ja filmielamustest ning muusikasündmustest,” lausus Männik.

“Soovime heade annetajate ja taaraautomaatide kultuurinupu abil jätkata panustamist laste kultuuri- ja keskkonnaharidusse ka järgmistel aastatel ja täname veelkord kõiki lahkeid annetajaid,” lisas Männik.

Heategevusfondi Aitan Lapsi tegevus sai alguse 2011. aastal koostöös Tomra, Eesti Pandipakendi ja teiste ettevõtetega lastele kultuurielamuste võimaldamiseks.

Veel uudiseid