Heategevusfond Aitan Lapsi viib 1500 noort Ruja kontserdile

Heategevusfond Aitan Lapsi jagab üle Eesti laiali 1500 kontserdipiletit, et võimaldada rokkmuusikast huvitatud noortel osa saada 20. augustil Tallinna Lauluväljakul toimuvast ainulaadsest kontsertõhtust “Eesti muld ja Eesti Ruja”.

Üheskoos kontserdikorraldajaga Ekspress Meediast eraldatakse igale maakonnale sada piletit, et muusikat saaks kuulama tulla noored igast Eesti nurgast. Piletite jagamisel koolidele, huviringidele ja noorteorganisatsioonidele teeb heategevusfond koostööd kohalike omavalitsustega.

“Ruja muusika on kestnud läbi aastakümnete ning mõjutab tänapäevalgi tuhandeid noori – hea näide on äsja toimunud noorte laulu- ja tantsupidu, mille repertuaaris oli kaks Ruja lugu,” ütles heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Eero Nõgene. “Piletite kinkimine annab hea võimaluse lisaks teistele ka laulupeol osalenud noortel koguneda uuesti ja saada osa ühest selle suve erkordsemast üritusest.”

Eesti taasiseseisvumise päeval astuvad lauluväljakul üles Eesti parimad pillimehed ning andekaimad lauljad, et tuua publikuni võimas kontsert-show “Eesti muld ja Eesti Ruja”. Üle pikkade aastate on taas koos laval Ruja originaalliikmed Rein Rannap ja Jaanus Nõgisto, kes esitavad Eesti rokiklassikasse kuuluvaid Ruja kõige suuremaid hitte.

Solistidena astuvad lavale Kadri Voorand, Ott Lepland, Robert Linna, Kristjan Kannukene, Priit Võigemast ja Karl Vilhelm Valter. Ühe osana kontserdist saab laval näha ka andekaid uue põlvkonna trummareid ning kitarriste. Sel õhtul kuuluvad Ruja põhikoosseisu Andres Põldroo, Laur Joamets, Henno Kelp ja Andrus Lillepea.

“Ootame kontserdist tõelist tulevärki, sest laval kohtuvad virtuoosid, kes on Eesti rokkmuusikas juba legendid, lisaks annavad särtsu noored ja andekad uue põlvkonna muusikud,” ütles üks korraldajatest Urmo Soonvald Ekspress Meediast. “Esitlusele tulevaid Ruja hitte, millega on üles kasvanud mitu põlvkonda, peaks aga kõik eestlased une pealt teadma, seega usun, et noortele hinge süüviv ja sütitav elamus on garanteeritud.”

Ligi kuue aasta jooksul on heategevusfond Aitan Lapsi taaraautomaatide annetusnupu abil kogutud summadega viinud lapsi nii teatrisse kui ka kunstimuuseumi. Sel kevadel võimaldas fond 1500 lapsel osaleda Eesti Laulu peaproovis.

Ruja kontserdile registreerimine algab maakonnakeskustes ja kohalike huviringide juures tänasest ning kestab 15. augustini.

Kontsert toimub Tallinna Lauluväljakul 20. augustil kell 20.00, väravad avatakse 18.00.

Lisainfo:

Eero Nõgene
Aitan Lapsi nõukogu liige
Tel. +372 668 4236
e-post: info@tomra.ee

Veel uudiseid