Inimesed on pakendiautomaatide kaudu annetanud ligi 350 000 eurot

Inimesed on viimase nelja aasta jooksul pakendiautomaatide kaudu annetanud heategevusfondile Aitan Lapsi kokku ligi 350 000 eurot, keskmine annetus on 94 senti.

SA Aitan lapsi Heategevusfondi nõukogu liige Rauno Raal rääkis, et alates 2011. aasta maist kuni tänavu juulini on annetatud kokku 346 420 eurot.Tänavu seitsme kuuga on inimesed taaraautomaatide kaudu annetatud 64 495 eurot, augusti numbrid selguvad alles septembri keskpaigaks.

Raali sõnul on annetused suvekuudel tavapärasest suuremad ja näiteks tänavu juulis annetati heategevusfondile 11 433 eurot. “Tervikuna on näha et taaraautomaatide vahendusel annetamine on saanud hoo sisse ja inimesed on selle loogika omaks võtnud,” rõõmustas Raal.

“Meie põhiprojektiks on täna juba neljandat hooaega koostöö Eesti teatritega, kus siis vähekindlustatud lapsed saavad teatrisse,” rääkis Raal. “Iga annetatud eurole panevad teatrid teise juurde ehk teevad 50 protsenti allahindlust piletist,” lisas ta. Kokku on fondi tegevuse algusest alates teatrisse saanud 48 161 vähekindlustatud last.

“Selle aasta uus ja väga huvitav projekt on koostöös Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames saavad kõik lapsed kooli vahendusel valida Eesti Kunstimuuseumi viiest filiaalist omale sobiva “muuseumitunni”, mis tähendab vastava kunsti muuseumi giidiga külastamist ja hilisemat töötuba. Lapsed saavad näiteks ise teha art deco stiilis käepaela ja palju muid analoogseid tegevusi, mis toovad muidu pisut ehk kaugeks jääva kunstimaailma lapsele lähemale,” rääkis Raal.

Kunstimuuseum on välja töötanud uued programmid ka alanud õppehooajaks. Raali sõnul jätkab fond projekti toetamist. “Mis mahus selgub selle nädala Aitan Lapsi nõukogu koosolekul,” lubas ta.

Tänaseks on annetusvõimalusega taaraautomaate üle Eesti juba 328, sel suvel lisandus projektiga ka Meie Toidukaubad kett.

SA Heategevusfond Aitan Lapsi, heategevuskampaania matroon Evelin Ilves ja Eesti Etendusasutuste Liit algatasid 2011. aasta mais heategevuskampaania “Aitan lapsi”, et pakkuda vähekindlustatud lastele kultuurielamusi.

 Allikas: BNS

Veel uudiseid