Pandipakendi automaatides saab lastele teatripileti raha annetada

MTÜ Heategevusfond Aitan Lapsi, Evelin Ilves ja Eesti Etendusasutuste Liidu 17 teatrit käivitavad ulatusliku heategevuskampaania „Aitan lapsi“ vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks.

Annetusi lastele teatripileti ostmiseks saab teha üle Eesti enam kui 140 pakendiautomaadis, millele on paigaldatud täiendav automaatikanupp. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet vaid piisab pandipakendi tagastamisest.

„Toidu, riiete ja arstiabi kõrval ootavad vähekindlustatud lapsed positiivseid emotsioone ja kultuurielamusi, millega kaasnevast väljaminekust kitsikuses elavad pered on sunnitud kahjuks esimesena loobuma,“ märkis Evelin Ilves.

„Usun, et paljude Eesti inimeste ja teatrite koostöös saame selle võimaluse vähemalt osadele lastele tagasi tuua,“ sõnas Evelin Ilves.

MTÜ Heategevusfondi Aitan Lapsi juhatuse liige ja Norra-Eesti Kaubanduskoja juhataja Paal Aschjemi tähendusel on paljud heategevusüritused suunatud vanemateta või haigetele lastele, kuid ülejäänud vähekindlustatud lapsed on jäänud piisava tähelepanuta. „Koos kohalike omavalitsustega selgitame puudust kannatavad lapsed, hinnanguliselt on neid Eestis ca 20 000 ning kogu annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks,“ lausus Aschjem.

Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal märkis, et võrreldes teiste sarnaste heategevuskampaaniatega kujuneb sellest Eestis üks lihtsamaid rahaannetuse viise, lisaks aitab antud teguviis säästa keskkonda. „Eestis tagastatakse aastas kokku üle 200 miljoni pakendi, seega ootame antud kampaaniast üht suurimat omalaadsete seas,“ ütles Raal.

„Aitan lapsi“ heategevuskampaaniaga on tänaseks liitunud kokku 17 etendusasutust – Eesti Draamateater, Eesti Teatri Festival, Emajõe Suveteater, Endla, Kanuti Gildi Saal, Kuressaare Linnateater, NO99, Nukuteater, R.A.A.A.M., Rakvere Teater, Tallinna Linnateater, Vana Baskini Teater, Vanemuine, Vene Draamateater, VAT Teater, Von Krahli Teater ja Ugala.

Suurematest jaekettidest on tänaseks projektiga liitunud Rimi, Selver, ETK Maksimarket, Stockmann ja Grossi Toidukaubad ning nende kauplustes asuvates Tomra pakendiautomaatides saab annetusi teha.

MTÜ Heategevusfondi Aitan Lapsi lõi 2009. aastal Norra-Eesti Kaubanduskoda koostöös Kuningliku Norra Saatkonnaga. Möödunud aastal toetas fond Põlva Haigla lasteosakonda meditsiinitehnika ja haiglamööbli soetamisel.

Lisaks Norra-Eesti Kaubanduskojale toetavad heategevuskampaaniat Eesti Pandipakend, Tomra Baltic, Tschudi Shipping Company, Eesti Statoil ja DnB Nord Pank.

Veel uudiseid