Südamlik traditsioon jätkub: Heategevusfond Aitan Lapsi korraldab kuuendat suve haiglas viibivatele lastele teatrietendusi

Heategevusfond Aitan Lapsi koostöös Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega korraldavad juba kuuendat aastat järjest teatrietenduste sarja, et haiglas viibivatele lastele meelelahutust pakkuda.

Sel nädalal avalöögi saanud teatriprogramm koosneb tänavu 12 erinevast näidendist, mida mängitakse juulist kuni detsembrini. Kavas on etendusi nii eestimaistelt autoritelt kui ka maailmaklassikasse kuuluvast repertuaarist.

„Võrreldes eelmise aastaga on meile lisandunud kaks uut teatrit, kelleks on Teater Projekt ja Teater Marionett, samuti on programmis tagasi Lendav Lehm. Samas mängime jätkuvalt juba aastaid populaarseid etendusi nagu „Okasroosike“ ja „Muinasjutt kuldsest kalakesest,“ mille kohta oleme lastelt ja suurtelt alati head tagasisidet saanud,“ rääkis Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu juhatuse esimees Allan Kress.

Hariva sisuga etendused toimuvad kuni detsembrini Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse fuajees ning on publikule tasuta. Esimese etendusena mängiti sel nädalal Eesti Improteatri improtükki „Kõik on koos“.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse kvaliteedispetsialisti Heli Paesülla sõnul tekitas traditsiooniks saanud programm haiglas viibivate laste seas elevuse ja ootuse juba paar nädalat enne avaetendust. Eilne esimene etendus võeti tema sõnul vastu soojalt.

„Säravad silmad ja naerul suud olid heaks tagasisideks sellele, et üheskoos improviseeritud teatrietendus tagas lastele hea emotsiooni ning need, kes peavad haiglas olema pikemat aega, loevad juba päevi järgmise etenduseni,“ rääkis Paesüld.

Programmi teise etendusena on 21. juulil kavas Miksteatri etendus „Telefonilood“. Etendused toimuvad haiglas kolmapäeviti üle nädala ning viimane etendus on planeeritud 8. detsembrile.

“Heategevusfondi Aitan Lapsi on lapsi teatri juurde aidanud kogu oma tegutsemisaja jooksul. Käesolev projekt on seda vahvam, et näeme, kuidas kasu ja lusti saavad mõlemad pooled – nii lapsed kui ka teatritrupid, kelle jaoks on see võimalus mängida siira ja otsekohese publiku ees,“ ütles Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

„Rõõm ja naer on haigusest paranemiseks olulised komponendid ning usume, et positiivse laengu saavad etendustest kõik kohalviibijad,“ lisas Männik.

Etendused saavad teoks tänu Eesti inimestele, kes taarat tagastades taaraautomaatidel kultuurinuppu vajutavad ning seeläbi raha lastele mõeldud heategevuseks annetavad. Heategevusfondi Aitan Lapsi tegevus sai alguse 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teiste ettevõtetega lastele kultuurielamuste pakkumiseks.

Lisainfo:

Allan Kress
Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit
e-post: allankress1@gmail.com
tel. +372 505 3132

Heli Paesüld
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse kvaliteedispetsialist
e-post: heli.paesuld@hnrk.ee
tel. +372 522 1340

Eve Männik
Aitan Lapsi juhatuse liige
e-post: info@aitanlapsi.ee
tel. +372 522 6239

Veel uudiseid