Üle-eestiline projekt “Teater lasteaeda” saab järje

2016. aastal heategevusfondi Aitan Lapsi, Eesti Pandipakendi ja Kultuuriministeeriumi koostöös algatatud projekt „Teater lasteaeda“ on tänaseks külastanud pea kõiki Eesti lasteaedu ning pakkunud teatrielamust ligi 35 000 lapsele. Täna leppisid projekti osapooled kokku, et “Teater lasteaeda” jätkub ka järgmistel aastatel.

2016. aastal käivitatud projekti eesmärk oli jõuda keskkonnateemaliste lastelavastustega kõikidesse Eesti lasteaedadesse ning tänaseks on neli aastat kestnud projekt lõpusirgel. Etendusi on nelja hooaja jooksul mängitud ligi 550 lasteaias.

“Projektil on kaks olulist kestvat eesmärki – kasvatada noort teatripublikut ning suurendada laste keskkonnaalaseid teadmisi. Nende aastatega on esimene ring lapsi üles kasvanud ning seega on just nüüd õige aeg alustada mööda Eesti lasteaedu teist ringi, et jätkata panustamist keskkonnateadliku noore põlvkonna arendamisse,” ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Kaupo Karba.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Hillar Sein kinnitas, et ühiselt algatatud projektile paneb riik ka uuel perioodil õla alla ning lisaks taaraautomaatidest saadud inimeste annetustele panustab “Teater lasteaeda” projekti jätkuvalt rahaliselt ka riik.

“Keskkonnateemaline haridus on tänapäeva lastele sama oluline kui kultuurihariduse saamine ning see ettevõtmine ühendab suurepäraselt kaks kasulikku suunda,” ütles Sein. “Läbi mängulisuse saadud teadmised aitavad kindlasti pisikestel teatrihuvilistel keskkonnateemasid hästi lahti seletada ning panna nad rohelise mõtteviisi üle agaralt arutlema.”

Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männiku sõnul on kõik projektis mängitavad lastelavastused seotud keskkonnateemaga ning neis leidub palju õpetlikku.

Etenduste nimekirjast leiab südamlikud ja õpetlikud lavastused nagu Teatripisiku mängitud “Pudeli-Pille seiklused”, Miksteatri etendused “Erakordne veepudel” ja “Kulplased”, Piip ja Tuut Teatri lasteloo „Pobiseja” ning veel mitmeid etendusi.

“Aitan Lapsi jaoks on tegemist viimaste aastate ühe suurema heategevusprojektiga, mis poleks võimalik, kui Eesti inimesed ei oleks aina rohkem vajutanud taaraautomaatidel olevat annetusnuppu. Aitäh kõigile selle eest!” rääkis Männik.

Heategevusfondi Aitan Lapsi tegevus sai alguse 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teiste ettevõtetega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Eesti inimesed on pandipakendi taaraautomaatide kaudu tehtud annetustega aidanud lastele positiivseid emotsioone pakkuda nii teatri, raamatute, muusika, kino kui ka kunsti kaudu.

Lisainfo:

Kaupo Karba
Eesti Pandipakendi tegevjuht
e-post: kaupo@eestipandipakend.ee
tel. +372 5344 9557

Hillar Sein
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler
e-post: hillar.sein@kul.ee
tel. +372 628 2239

Eve Männik
Aitan Lapsi juhatuse liige
e-post: info@aitanlapsi.ee
tel. +372 522 6239

Veel uudiseid