Vähekindlustatud perede lapsed muinasjutumaale

Vähekindlustatud perede laste tasuta teatrisse viimine on taararaha annetamise heategevuskampaania „Aitan lapsi” raames hooga käima läinud ja seni kogutud toetuste eest viiakse juba sellel aastal üle Eesti teatrisse vähemalt 5000 last.

“Idee seisneb selles, et viia ka need lapsed, kellel pole selleks võimalust, oma igapäevasest keskkonnast välja muinasjutumaale, mis pakub loodetavasti positiivseid emotsioone,” selgitas fondiga seotud Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

Nüüd ongi peale rahakogumise käivitunud ka projekti teine oluline osa: koostöö Eesti etendusasutuste liiduga (EETEAL), kes tegeleb piletite taotlemise ja laste konkreetsete teatriskäikudega. EETEAL-i tegevjuht Kristiina Reidolv peab ettevõtmist unikaalseks, sest selles on ühendatud kolm eri valdkonda: kultuur- ja sotsiaalvaldkond ning mõtteviis.

Väga suur huvi

Reidlovi sõnul tuntakse teatrikülastuste vastu väga suurt huvi. Oktoobriks-novembriks kavatseti laiali jagada 3400 piletit ja praeguseks on neist ligi 3000 juba omaniku leidnud.

Laste tasuta teatrisse viimiseks on Eestimaa jaotatud piirkondadeks ja üks 17-st heategevuskampaaniaga ühinenud etendusasutusest on

Martin Mill ja Kadri Lepp Ugala lavastuses “Limpa ja mereröövlid”

Ugala teater, kes katab Viljandi- ja Valgamaa. Laste teatriprojekt ei lõpe tänavuse aastaga, järgmiseks aastaks on seatud eesmärk koguda raha juba 10 000 lapse teatrisse viimiseks.

Annetusi lastele teatripiletite ostmiseks saab teha üle Eesti 158 pakendiautomaadis ja abistamisskeem on lihtne: vii oma pandipakend automaati ja vajuta sellele paigaldatud täiendavale nupule. Seni on niimoodi vähekindlustatud lastele teatrikülastuse korraldamiseks raha annetanud juba üle 30 000 inimese ja nädala alguse seisuga oli annetuste kogusumma 32 235 eurot.

Õpetajatel või sotsiaaltöötajatel, kelle koolis või vallas on vähekindlustatud perede lapsi, kes ei pääse teatrisse, tuleb esitada taotlus oma piirkonda teenindavale teatrile ja “Aitan lapsi” tuleb appi. Taotlusvormi leiab aadressilt www.eeteal.ee.

Allikas: Eesti Päevaleht 07.11.2011

Veel uudiseid