Aitan lapsi kunsti juurde

PROJEKTID
„Aitan lapsi kunsti juurde” on koostööprojekt Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames võimaldatakse kõigil koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides. Projekti eesmärk on tuua lapsi lähemale kujutavale kunstile, suurendamaks nende huvi kireva kunstimaailma vastu.

Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele.

2015. aastal alguse saanud projekti „Aitan lapsi kunsti juurde“ raames on koolilastel võimalik tasuta külastada Kumu ja Kadrioru Kunstimuuseumi ning Mikkeli, Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumi. Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse haridusprogrammi raames. Käelist tegevust sisaldavad programmid on interaktiivsed ning heaks täienduseks kooli kunstiajaloo tundidele. Haridusprogramme juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Selleks, et õpilased saaksid tasuta muuseume külastada ja võtta osa haridusprogrammidest, peavad koolid ennast registreerima Eesti Kunstimuuseumi veebilehel.

2015. aastal peeti maha laste joonistusvõistlus „Disaini oma taaraautomaat”, mille tulemusena ehtisid taaraautomaatide esipaneele viie parima joonistaja suurepärased kunstiteosed. Viie parima sekka kuulusid Hugo (5-aastane), Mia (9-aastane), Lena (9-aastane), Lerika (6-aastane) ja Robert (7-aastane). Kunstiteosed ehtisid Stockmanni kaubamaja, Kadaka Selveri, Pirita Selveri ja Torupilli Selveri taaraautomaate.

2015. aastal toimus Aitan Lapsi ja Eesti Kunstimuuseumi poolt korraldatud heategevuslik oksjon, kus läks enampakkumisele 15 vahtplastist ja läbipaistvast akrüülist jalgadega figuuri, mis kaunistasid 24. veebruaril Jõhvi Kontserdimajas toimunud presidendi vastuvõttu. Kõige kallimalt müüdi figuur „Härra hiir ja preili kass“ hinnaga 870 eurot. Lisaks eelnimetatule tulid müüki Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva dekoratsioonidest taaskasutamise käigus valmistatud kinkekotid, mille on õmmelnud Merimetsa Tugikeskuse erivajadustega inimesed. Kokku koguti oksjoni toel annetuseks 6440 eurot.

Lisainfo:
Ruth Roht
Kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist
Tel +372 602 6182; +372 53 414 812
ruth.roht@ekm.ee

Veel projekte