PROJEKTID

Aitan lapsi teatrisse

Suurim osa annetustest läheb meie tuumikprojektile koostöös erinevate Eesti teatritega, mille eesmärgiks on vähekindlustatud lastele teatrielamuste pakkumine. Projekti on kaasatud läbi Eesti Etendusasutuste Liidu pea kõik Eesti suuremad teatrid, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abivajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös sotsiaaltöötajatega ning lastega tegelevate organisatsioonidega.

Loe edasi

Teater lasteaeda

Heategevusprojekt „Teater lasteaeda“ ühendab kaht olulist eesmärki: mänguliste ja kaasahaaravate lavastustega pööratakse väikelaste tähelepanu puhta looduse ja keskkonna olulisusele ning keskkonnasäästliku mõtte- ja eluviisi tähtsusele. Tasuta etendusi on projekti tegutsemisaastate jooksul mängitud ligi 500. Eesti lasteaias.

Loe edasi

Teater terviseks

Lisaks teatrisaalidele ja lasteaedadele on heategevusfond Aitan Lapsi koostöös Eesti Väike- Ja Projektiteatrite Liiduga aidanud teatril jõuda ka raviasutustes viibivate lasteni, et pakkuda positiivseid elamusi ja rõõmsaid emotsioone nendele, kel pole võimalik elamustest väljaspool haiglat osa saada.

Loe edasi

Lasteetenduste kodufestival

2020. aasta kevad tuli pisut teisiti ka Aitan Lapsi heategevusfondi jaoks. Seoses koroonaviirusest tingitud piirangutega lükkusid 2020. aasta kevadesse planeeritud laste teatrikülastused edasi, ent sellest olenemata, jõudis teater oma sihtrühmani – seda kodustes tingimustes ja ekraani vahendusel.

Loe edasi

Aitan lapsi kunsti juurde

„Aitan lapsi kunsti juurde” on koostööprojekt Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames võimaldatakse kõigil koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides. Projekti eesmärk on tuua lapsi lähemale kujutavale kunstile, suurendamaks nende huvi kireva kunstimaailma vastu.

Loe edasi

Muusika lasteni

Lisaks teatrile ja kunstile peame oluliseks tuua lasteni võimsaid elamusi, mis leiavad aset ka suurtel muusikasündmustel. Tegutsetud aastate jooksul oleme aidanud lapsi erinevate kontsertide ja sündmuste lähedale, võimaldamaks osa saada nii muusikaelamusest kui tutvuda näiteks suurürituste köögipoolega peaproovides.

Loe edasi

Aitan lapsi lugema

Et raamatutest saaksid lastele head sõbrad, oleme koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega viinud läbi erinevaid põnevaid projekte, aitamaks positiivsetel kirjanduskangelastel laste mõttemaailma tungida.

Loe edasi

Aitan lapsi spordi juurde

Aitan Lapsi teeb koostööd erinevate sporti edendavate Eesti organisatsioonidega, et anda lastele võimalus kogeda võimsaid ja positiivseid emotsioone põnevust täis spordivõistlustel.

Loe edasi

Aitan lapsi liikuma

Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ raames on enam kui 50 Eesti kooli saanud koolihoovi või -majja tasakaaluraja ehk slackline’i. Septembri viimastel nädalatel jõuab paigaldusjärg väiksematest asulatest ja linnadest ka suurematesse nagu Tallinn, Tartu ja Narva.

Loe edasi